NOVOSTI U KOZMETICI. NOVE METODE RADA, NOVI TRETMANI PO UGLEDU NA VODEĆE SVJETSKE CENTRE; TRETMANI LICA, TIJELA, MASAŽE,KAVITACIJA, RADIOTALASI... ANTICELULIT POMOĆU APARATA, PREPARATA I RUČNIH TEHNIKA MASAŽE. TRAJNA EPILACIJA IMNOGE NOVE METODE
Sunday, November 27, 2016
Friday, November 18, 2016
Wednesday, November 16, 2016
Tuesday, November 15, 2016
Monday, November 14, 2016
ZAŠTO STARIMO? KAKO MATIČNE ĆELIJE POSTAJU LIJENJE? MOŽE LI SE ODLOŽITI STARENJE I SAČUVATI MLADALAČKI IZGLED?
ZAŠTO STARIMO?
KAKO MATIČNE ĆELIJE (DNK) POSTAJU ,,LIJENJE"?
MOŽE LI SE ODLOŽITI STARENJE I SAČUVATI MLADALAČKI IZGLED?
Proces staranja kože je sastavni dio prirodnog procesa staranja cijelog tijela. Pojava bora, njihov izgled,dubina i debljina različiti su i na njih utiču različiti faktori kao što su:
Nasledje, lučenje hormona, metabolizam, nacin zivota, nedovoljna i nepravilna njega, hladnoća, sunce, vjetar...
Vrijeme hormonske nestabilnosti je veoma stresno za kožu svake žene. Tada dolazi do promjena u dubljim slojevima kože koje su vidljive i na površini. Koža gubi tonus, elastičnost, sjaj i svježinu, mikrocirkulacija je oslabljena pa djeluje suva, umorna i uvela.
Kozmetička industrija se neprestano bavi ovom tematikom a naučnici stalno dolaze do novih saznanja. Često se prerano pojavljuju biološki faktori koji su krivi za znake koji ukazuju na prerano staranje zrele kože.
KOJI FAKTORI UTIČU NA ODUMIRANJE ĆELIJA I STARANJE KOŽE
Često se postavlja pitanje zašto ćelije staraju. Odgovor nije jednostavan, jer se u tom procesu prepliće mnogo faktora. Mehanizam starenja i fenomen odumiranja ćelija, može jednostavnim riječima da se objasni tako da kad koži počne da nedostaje energija, ona postepeno ,, zaboravlja” da traži i crpi hranjive sastojke koji su joj neophodni za obnavljanje i regeneraciju ako ih nema ,,na dohvat ruke”. Ako je osoba na polovini životnog vijeka, negdje u četrdesetim, a metabolizam u ćelijama oslabljen, tada se dešavaju ozbiljne promjene u koži. Matične ćelije (DNK) postepeno prestaju da proizvode kolagen, a količina vode u koži se postepeno smanjuje. Ovaj proces počinje već poslije tridesete, a naročito je vidno izražen poslije četrdesete.
U kasnim četrdesetim, u predmenopauzi, se zbog naglog pada ,,hormona mladosti“-estrogena, mijenja kvalitet čitave kože, bore se javljaju naglo, u veoma kratkom vremenu koža postaje neelastična, suva, tanka i krta. Matične ćelije smanjeno proizvode novi kolagen, koža počinje da izgleda grubo i djeluje isušeno, pa fine bore postaju duboke brazde. Kako se hormonska nestebilnost povećava, a količina estrogena smanjuje, problemi sa kožom postaju veći.
KAKO ODRŽATI MLADALAČKI IZGLED
Kozmetičke kompanije ulažu ogromna sredstva da pronadju elixir mladosti i upravo zahvaljujući njima, imamo odgovore na mnoge kozmetičke probleme. Pravilna njega je najjači faktor održavanja mladalačkog izgleda kože. Za one kojima su se bore već pojavile, savremena kozmetologija se pobrinula da odloži vidljive znake starenja. Često nam de dešava da vidimo osobe koje izgledaju za 10-15 godina mlađe od njihovih stvarnih godina starosti.
Intenzivna njega hranjivim kremama koje sadrže visok postotak kolagena, elastina, peptida i proteina koji vezuju vodu i potpomažu održavanje vlažnosti kože, upotreba vitamina A,C,E i betakarotina.
ZNAČAJ KOLAGENA ZA MLADALAČKI IZGLED KOŽE
Kolagen je protein koji proizvodi naše tijelo i predstavlja sastavni dio vezivnog tkiva, koje je od vitalnog značaja za naš organizam. Sastoji se od finih isprepletanih vlakana koja čine mrežu, čija se dužina i debljina mjeri nanometrima, a zadužen je za mek, zdrav i lijep izgled naše kože. Ova vlakna spadaju u vezivno tkivo, koje medjusobno povezuje ćelije, i uz elastin čini osnovu za čvrstoću kože i osiguravaju joj elastičnost, gipkost, čvrstoću i vlagu.
Postoji nekoliko podvrsta kolagena, koji se međusobno razlikuju po strukturi i rasporedu u tkivima. Pod uticajem spoljnih faktora, a i tokom starenja kože, dolazi do smanjenja njegove proizvodnje, što uzrokuje opuštanje kože i stvaranje bora.
Staranje je prirodan proces koji započinje sredinom 30-ih godina. Već tada, produkcija kolagena na nivou kože počinje da opada, ona gubi jedrinu i samim tim se smanjuje elastičnost kože. Na površini, ćelije ubrzano izumiru, stvara se zadebljali sloj orožalih ćelija, koje usporavaju fiziološke procese i ometaju funkcije kože. Produkcija novih ćelija polako opada i počinju da se ispoljavljuju prvi znaci slabljenja bioloških funkcija. Zbog ovog procesa koji se dešava unutar ćelija, veoma je važno podstaknuti Matične ćelije (DNK) da ponovo proizvode Kolagen da bi se proces staranja usporo ili zaustavio. Povećanjem proizvodnje kolagena ojačaju postojeća pokidana i uvela vlakna.
Ovaj proces se postiže posebnim ciljanim tretmanima.
POSEBNI I CILJANI TRETMANI
Specijalni kozmetički tretmani koji odlažu i usporavaju proces starenja kože i nastajanja bora su tretmani Retinolom, Kavijarom, Kolagenom i Hijaluronskom kisjelinom kao ciljana terapija, a za ublažavanje i brisanje postojećih bora veoma je popularan Biljni Botox.
Kolagen se koristi u obliku ampula, seruma ili sušenih listića koji se vlaže specijalnim aktivatorima, nanose se na pripremljenu kožu, potom ih treba potiskivati aparatom za mezoterapiju, jer tako prodiru u duboke slojeve. Kolagen koji se potiskuje u kožu aparatom za mezoterapiju je izuzetno efikasan I daje dugotrajne rezultate. Kad se aktivne supstance potiskuju aparatom, aktivira se metabolizam kože, stimuliše dioba matičnih ćelija, aktivirajući ih da se brže dijele, umnožavaju, regenerišu i proizvode novi kolagen, pa koža ne izgleda samo svježije, već je i mnogo mekša, pri dodiru je glatka, elastična, gipka i čvrsta, a neravnine već poslije prvog tretmana postaju mnogo manje vidljive.
Na kraju, Kolagenska maska koja je završni korak u svakom tretmanu, a čija je uloga da potisne sve nanesene sastojke u duboke slojeve kože, da bi ubrzali intenzivno obnavljanje, dubinsku hidrataciju, jačanje otpornosti kože, podizanje tonusa, glačenje bora i finih linija na licu, vratu i dekolteu.
Kolagen se u kozmetici koristi već mnogo godina. Dugo je dobijan iz životinjskih ćelija. Odnedavno iz zdravstvenih razloga, obustavljena je upotreba kolagena životinjskog porijekla. Sada se koristi morski kolagen koji ima značajnu ulogu u kozmetici. Ribe i drugi morski produkti neiscrpan su izvor kolagena koji nema nikakvih negativnih, niti štetnih dejstava. Pored morskog, biljni kolagen ima svoje trajno mjesto u kozmetici.
Poslednjih godina, naučnici preporučuju kombinaciju Aparata, preparata, kozmetičkih tretmana I produžene kućne njege kao jednu zaokruženu cjelinu.
Autor:
Sloba Bubanja
Beauty centar I Institut za obrazovanje kozmetičara
Za njegu Lica,Tijela, Masera I stručno usavršavanje za
Wellness/SPA terapeute
ESTEBEL Podgorica
www.estebel-mn.com